“Нафтуся” — мінеральна вода Трускавця

Аналогів “Нафтусі” немає за межами України! Родовище “Нафтусі” залягає на площі 0.6 га в центрі міста Трускавець.

Історичні дані: Перші хімічні аналізи води “Нафтуся” зробив в 1835-1836 р.р. львівський фармацевт Теодор Торосевич, що науково обґрунтував її використання з лікувальною метою. Опис “Нафтусі” він надав, зокрема, у своїй брошурі “Мінеральні джерела в Галичині й Буковині” (1849).

“Нафтуся” є продуктом підземного біотехнологічного процесу трансформації пластових бітумів за участю автохтонних мікроорганізмів у водорозчинні органічні сполуки, якими насичується інфільтрована атмосферна вода. Гідрокарбонатна магнієво-кальцієва слабомінералізована мінеральна вода з високим змістом органічних речовин нафтового походження. Має специфічний присмак і легкий запах нафти, особливо відчутний для тих, хто вживає воду вперше (саме звідси і пішла назва лікувальної води).

Процентний вміст органічних речовин у водах “Нафтусі” – від 1 до 35 грам на літр. Для порівняння – середня щільність органічних речовин у мінеральних водах Баден-Бадена – 0.6 гр/л, Вісбадена – 1.2 гр/л, Бад-Кіссингена – 3.1 гр/л, Цехоцінека – 5.7 гр/л.

Особливість “Нафтусі” — її лікувальні властивості, які губляться при контакті з повітрям, — тому пити її потрібно тільки з бювету! Сприяє ліквідації запальних процесів в органах і тканинах, стимулює вихід дрібних каменів, піску із нирок, жовчного міхура, сечогінно-і жовчовивідних шляхів, нормалізує обмін речовин, діяльність шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, активує діяльність місцевих нервових й ендокринних кліток, що регулюють моторику й секрецію шлунково-кишкового тракту, печінки й підшлункової залози. Мінеральна вода також має сечогінну, жовчогінну, знеболюючу дію, знімає запальний процес у нирках, сечових і жовчних шляхах, печінці, кишківнику.